I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.

  • beastlykings
    link
    fedilink
    arrow-up
    1
    ·
    3 hours ago

    Somewhere between 4 to 8, depending on how productive we are in the morning.